HABERLER

Detaylı Arama
image
03 TEM 2019

Meslek liselerini tercih eden gençler hayata erken başlıyor

Ortahisar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Protokol Yürütme Kurulu (PYK) Başkanı ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu meslek liselerini tercih edecek öğrencilerin üniversite eğitimi alacak öğrencilere nazaran iş hayatına daha erken başlayacaklarını söyledi.

Devamını Oku
image
02 TEM 2019

ICC, 100'den fazla ülkede, 45 milyon üye ağına sahip

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi'nin, 65 inci Genel Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İkiz Kulelerde yapıldı.

Devamını Oku
image
02 TEM 2019

'Kuyumculuk sektörü Trabzon'da 20 bin kişiye ekmek kapısı oldu'

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis Üyesi Cevat Kara, yaklaşık 20 bin kişiye ekmek kapısı olan kuyumculuk sektörünün Trabzon'un bacasız fabrikası olduğunu belirterek, 'Kuyumcu Kent Projesi'nin bir an önce hayata geçirilmesi gerekmektedir' dedi.

Devamını Oku
image
01 TEM 2019

Trabzon'da MEGİP kapsamında ilk anlaşma A101 ile imzalandı

İstihdam seferberliğine katkıda bulunmak için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında Trabzon'da ilk eğitim programı anlaşması A101 Marketler Zinciri ile imzalandı.

Devamını Oku
image
28 HAZ 2019

'ÖTV indirimi yılsonuna kadar devam etmeli'

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Haziran ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Devamını Oku
image
28 HAZ 2019

Başsavcı İlhanoğlu'ndan TTSO'ya veda ziyareti

Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Gürmen İlhanoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'na (TTSO) veda ziyaretinde bulundu.

Devamını Oku
image
27 HAZ 2019

Meslek liseleri veli ve öğrenciler için cazip hale getirilmeli

27.06.2019, TRABZON, TTSO - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, meslek liselerinin veli ve öğrenciler için cazip hale getirilmesi gerektiğini belirterek, 'TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında yönetiminde yer aldığımız İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrencileri piyasanın gereklerine göre donanımlı şekilde yetiştirecek bir eğitim sistemi kuruyoruz' dedi.

PYK TOPLANTISI YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan ve mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre edecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın da (TTSO) yönetiminde yer aldığı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Protokol Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya TTSO Başkanı ve Protokol Yürütme Kurulu (PYK) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bünyamin Akyüz, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Adıgüzel, TTSO Başkan Yardımcısı Tolga Avcı ve İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Lütfüye Kul katıldı.

Toplantıda meslek lisesinin bilinirliği, veli ve öğrenciler tarafından tercih cazibesinin artırılmasına yönelik yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, meslek liselerinin özellikle Almanya ve Avusturya gibi ülkelerde istihdamın temel dayanağı olduğunu vurgulayarak, 'İlk etapta mesleki eğitim veren okulların veliler ve öğrenciler için cazip hale getirilmesinin sağlanması gerekiyor. Amacımız öğrencilerin bu okullarda piyasanın gereklerine göre yetiştirilmesi, istihdama katılmaları veya girişimci olmalarıdır. Mesleki eğitim alırken öğrencileri aynı zamanda serbest piyasaya da hazırlayacağız' dedi.

Devamını Oku
image
27 HAZ 2019

Becerilerin ölçülmesi verimli istihdam için çok önemli

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, ülkelerin kalkınmasında verimli istihdamın önemli yer tuttuğunu ifade ederek, 'Kişilerin becerilerinin ölçülmesi de verimli istihdam için çok önemli' dedi.

Devamını Oku
image
27 HAZ 2019

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'ndan TTSO'ya ziyaret

Trabzon Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Mehmet Pehlivan, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TÜTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu'nu ziyaret etti.

Devamını Oku
image
27 HAZ 2019

Karavanlar 18 Temmuz'da Haçka Yaylası'nda buluşacak

Türkiye'nin çeşitli yörelerinden gelecek olan karavan tutkunları 18 Temmuz'da Trabzon'un Haçka Yaylası'nda buluşacak.

Devamını Oku
image
25 HAZ 2019

TTSO Özel İpekyolu Müzesi'nde kök ve ahşap tasarım sergisi açıldı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Özel İpekyolu Müzesi'nde Nihat Sağlam tarafından kök ve ahşap tasarım sergisi açıldı.

Devamını Oku
image
24 HAZ 2019

İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi inşaatı TOBB'un desteğiyle sürüyor

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından yaptırılan İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi inşaatı sürüyor.

Devamını Oku
image
24 HAZ 2019

MEGİP toplantısında firmaların eğitim talepleri değerlendirildi

İstihdam seferberliğine katkıda bulunmak için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında yapılan çalışmaların ve iş dünyasından gelen taleplerin değerlendirildiği toplantı Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TTSO) gerçekleştirildi.

Devamını Oku
image
22 HAZ 2019

Avrasya Üniversitesi'nden 2 bin öğrenci mezun oldu

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın da kuruluşuna büyük destek verdiği Avrasya Üniversitesi'nin 2018 ? 2019 mezuniyet töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Devamını Oku
image
22 HAZ 2019

Trabzon'da medikal ve sağlık sektörüne Ürün Takip Sistemi anlatıldı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen toplantıda medikal sektörü ve sağlık sektörü temsilcilerine Ürün Takip Sistemi konusunda bilgi verildi.

Devamını Oku